Otevírací doba

Otevírací doba:
pondělí – pátek: 8-12, 13-16:30

Email:

Adresa:
Ústav informatiky AV ČR, v.v.i.
Pod Vodárenskou věží 271/2
182 07 Praha 8

(zobrazit mapu)

Knihovna Ústavu informatiky

Lidé v knihovně

Čím se řídíme

Knihovna Ústavu informatiky (ÚI) AV ČR, v.v.i. je registrována na Ministerstvu kultury ČR jako základní knihovna se specializovaným fondem.

POZOR: Knihovna ÚI je od 13. 3. 2020 až do odvolání UZAVŘENA PRO VEŘEJNOST na základě mimořádného opatření vlády o vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru. Můžete nás kontaktovat e-mailem: knihovna@cs.cas.cz. Děkujeme za pochopení.

28. 4. 2020: Knihovna stále poskytuje meziknihovní výpůjční službu dalším knihovnám. V případě zájmu o výpůjčku knihy z našeho fondu nás prosím kontaktujte e-mailem: knihovna@cs.cas.cz. Způsob předání výpůjčky dohodneme individuálně.

Aktuality

Sledujeme pro vás aktuální informace o zdrojích a službách, které je možné využívat prostřednictvím vzdáleného přístupu.

28.5.2020: Knihovna AV ČR Vás, v rámci projektu EODOPEN, žádá o pomoc vyplněním dotazníku o používání e-knih. Dotazník je zcela anonymní a jeho vyplnění nezabere mnoho času: Dotazník pro čtenáře e-knih, Dotazník pro zrakově postižené.

14.4.2020: Vydavatelství Taylor and Francis umožňuje bezplatný přístup ke službě Taylor and Francis eBooks – do kompletního obsahu knižní platformy vydavatelství. Přístup je k dispozici až do 30.6.2020. E-knihy v rámci zkušebního přístupu lze pouze prohlížet, ale ne stahovat. Momentálně je možné se připojit pouze ze sítě ÚI.

Různé knižní kolekce zpřístupnilo také nakladatelství Oxford University Press. Služba je dostupná na následujících adresách: Oxford Clinical Psychology, Oxford Medicine, Oxford Reference, Oxford Scholarship Online. Pro získání přístupových udajů pro přístup z domova nás prosím kontaktujte na adrese: knihovna@cs.cas.cz.

7.4.2020: Vydavatelství Springer Nature zdarma zpřístupnilo na svých webových stránkách více než 500 elektronických učebnic v angličtině a němčině, které pokrývají všechny oblasti vědy. Přístup k těmto elektronickým učebnicím je k dispozici do 31. července 2020. Pro přístup z domova, přihlaste se pomocí vzdáleného přístupu svými údaji pro Verso.

3.4.2020: Volný přístup ke knihám, článkům v časopisech a dalším výzkumným zdrojům souvisejícím s COVID-19 (Koronavirus): Cambridge, Clarivate, EBSCO: Coronavirus Disease (COVID-19) Healthcare Resource Center, EBSCO: COVID-19 Updates and Information, EBSCO: DynaMed COVID-19 (Novel Coronavirus), Elsevier, Emerald, IOP Publishing, OVID, Oxford Academic, ProQuest, Royal Society Publishing, SAGE, SIAM, Science Journal, Springer Nature, Taylor and Francis, Wiley.

1.4.2020: Moravská zemská knihovna spustila portál #KnihovnyPROTIviru, kterým chce lidem usnadnit hledání a výběr elektronických zdrojů dostupných na dálku. Stránka nabízí přehled literatury pro dospělé, studenty, rodiče i děti, kteří momentálně přišli o přístup ke klasickým knihám. Dostupné jsou mimo jiné: odborná literatura do práce nebo něco pro oddech, e-zdroje pro studium nebo pro psaní diplomek, povinná četba do školy.

Vydavatelství Springer Nature zdarma zpřístupnilo na svých stránkách https://www.springernature.com/gp nejrelevantnější a nejčerstvější, u něj publikované články týkající se výzkumu koronaviru.

27. 3. 2020: Vydavatelství Cambridge zpřístupnilo své kolekce učebnic a edice Cambridge Companions, Histories a Elements. Chcete-li je využívat z domova, přihlaste se nejdříve do Cambridge Core svými údaji pro Verso a poté přejděte na konkrétní kolekci e-knih. Přístup je možný do 30. 6. 2020.

Dobrá zpráva pro všechny registrované uživatele Knihovny AV ČR (návod na online registraci zde): Neomezený počet přístupů k EBSCO eBooks. Až do 30. června 2020 mají všichni registrovaní uživatele Knihovny AV ČR zdarma k dispozici neomezený počet simultánních přístupů k titulům v kolekci eBooks EBSCO

Na platformě ProQuest Ebook Central je pro registrované uživatele Knihovny AV ČR možné přistupovat ke kolekci e-knih. Část z nich je již zakoupena a zpřístupněna. Je umožněno neomezené stahování na dobu neurčitou ve formátu PDF či EPUB, tisk a kopírovaní. U všech těchto knih není omezen počet současně přistupujících uživatelů a jsou bez DRM. Kromě toho je možné navrhnout prostřednictvím naší knihovny nákup k dalším z 221 000 elektronických knih (v případě zájmu pište na knihovna@cs.cas.cz).

Společnost EBSCO zpřístupnila pro všechny ověřené informace COVID-19 (Novel Coronavirus) na platformě DynaMed.