Otevírací doba

Otevírací doba:
pondělí – pátek: 9-12, 13-16:30

Email:

Adresa:
Ústav informatiky AV ČR, v.v.i.
Pod Vodárenskou věží 271/2
182 07 Praha 8

(zobrazit mapu)

Knihovna Ústavu informatiky

Lidé v knihovně

Čím se řídíme

Knihovna Ústavu informatiky (ÚI) AV ČR, v.v.i. je registrována na Ministerstvu kultury ČR jako základní knihovna se specializovaným fondem.

POZOR: Od 1. 10. 2020 je Knihovna pro zaměstnance ústavu otevřena denně od 9.00 do 16.30.

Knihovna ÚI je od 13. 3. 2020 až do odvolání UZAVŘENA PRO VEŘEJNOST kvůli situaci související s koronavirovým onemocněním. Vaše požadavky se vynasnažíme vyřešit e-mailem. Stále poskytujeme meziknihovní výpůjční službu dalším knihovnám. V případě zájmu o výpůjčku knihy z našeho fondu nás prosím kontaktujte. Děkujeme za pochopení!

Kontakt pro veřejnost a MVS: knihovna@cs.cas.cz

Aktuality

Sledujeme pro vás aktuální informace o zdrojích a službách, které je možné využívat prostřednictvím vzdáleného přístupu.

15.10.2020: Knižní novinky za období květen až září jsou dostupné na Intranetu knihovny.

2.10.2020: Do konce měsíce, tj. do 31.10.2020 jsou v trialové verzi přístupné vybrané e-knihy Taylor and Francis. K dispozici je řada titulů pokrývajících témata od ekonomie a práva po literaturu a vizuální studia.

1.7.2020: JoVE Core Social Psychology – přístup k videím, která jsou zaměřena na interaktivní výuku základů sociální psychologie. Přístup je k dispozici do: 31. 12. 2020.

9.6.2020: Vydavatelství Cambridge University Press umožnilo přístup do vybraných kapitol nejnovějších knih v sérii London Mathematical Society Series.

3.4.2020: Volný přístup ke knihám, článkům v časopisech a dalším výzkumným zdrojům souvisejícím s COVID-19 (Koronavirus): Cambridge, Clarivate, EBSCO: Coronavirus Disease (COVID-19) Healthcare Resource Center, EBSCO: COVID-19 Updates and Information, EBSCO: DynaMed COVID-19 (Novel Coronavirus), Elsevier, Emerald, IOP Publishing, OVID, Oxford Academic, ProQuest, Royal Society Publishing, SAGE, SIAM, Science Journal, Springer Nature, Taylor and Francis, Wiley.

1.4.2020: Moravská zemská knihovna spustila portál #KnihovnyPROTIviru, kterým chce lidem usnadnit hledání a výběr elektronických zdrojů dostupných na dálku. Stránka nabízí přehled literatury pro dospělé, studenty, rodiče i děti, kteří momentálně přišli o přístup ke klasickým knihám. Dostupné jsou mimo jiné: odborná literatura do práce nebo něco pro oddech, e-zdroje pro studium nebo pro psaní diplomek, povinná četba do školy.

27.3.2020: Na platformě ProQuest Ebook Central je pro registrované uživatele Knihovny AV ČR možné přistupovat ke kolekci e-knih. Část z nich je již zakoupena a zpřístupněna. Je umožněno neomezené stahování na dobu neurčitou ve formátu PDF či EPUB, tisk a kopírovaní. U všech těchto knih není omezen počet současně přistupujících uživatelů a jsou bez DRM. Kromě toho je možné navrhnout prostřednictvím naší knihovny nákup k dalším z 221 000 elektronických knih (v případě zájmu pište na knihovna@cs.cas.cz).